Skok na navigaci
Nezávislí Králův Dvůr > Co chceme

Co chceme

Město, kde se lidé znají a které je přátelské ke všem generacím

S ohledem na bouřlivý rozvoj města v posledních letech, kdy se počet obyvatel Králova Dvora zdvojnásobil, se jedná o klíčovou výzvu, kterou musíme zvládnout, nechceme-li být satelitem.

Věříme v potenciál místních komunit. Kromě městských společenských akcí chceme podporovat i ty sousedské.

S tím musí jít ruku v ruce rozvoj města, který respektuje existenci a rozvoj místních veřejných prostranství. Někdy je kus udržovaného trávníku s lavičkami v ulici více než sebedražší hřiště v centru města.

Spolky a oddíly jsou ideální pro spojování lidí napříč generacemi i pro zdomácnění nových sousedů. Chceme proto dále rozvíjet podporu spolkových aktivit. Chceme rozvíjet a podporovat i projekty a další aktivity propojující různé generace.

Město, kde je normální a bezpečné chodit pěšky nebo jezdit na kole

Proč nenechat auto doma, když víte, že všude dojdete pěšky nebo dojedete na kole? Jen si musíte být jisti, že cesta bude bezpečná a Vaše kolo bude kde zamknout. A co děti? Proč by nemohly jezdit na kole bezpečněji? Víme, že to ještě něco potřebuje a rádi tomu pomůžeme.

Je třeba dokončit a opravit chodníky ve všech městských částech.

Cyklisté uvítají propojení městských částí oddělenými cyklostezkami napojenými na páteřní síť cyklostezek. Rozvoj této formy dopravy je třeba podpořit uzamykatelnými stojany na kola na frekventovaných veřejných místech.

Pro nové chodníky a cyklostezky je třeba hledat také alternativní trasy mimo frekventované komunikace, což jistě ocení i řidiči. Tam, kde to již nepůjde, můžeme zvýšit bezpečnost úsekovým měřením rychlosti vozidel.Sníme o školácích, kteří nepotřebují rodičovské taxi
a tráví volný čas venku

Jsme město, které je stále schopné si udržet venkovský charakter a využít svojí polohy. Pojďme udělat dětem takové zázemí, aby v Králově Dvoře bezpečně prožily aktivní dětství na čerstvém vzduchu a naučily se samostatnosti.

Realizujme tyto sny chráněným parkováním pro kola a koloběžky přímo ve školách. Chceme také, aby škola ráno nabídla dětem své přístřeší dříve než posledních 15 minut před začátkem vyučování.

Je třeba obnovit nebo vytvořit volně přístupná sportoviště a hřiště v každé městské části, aby nebylo třeba přecházet frekventované komunikace. Na všech sportovních a dětských hřištích je třeba vybudovat hygienické zázemí.

Kromě výkonnostního sportu si podporu zaslouží širší spektrum volnočasových aktivit. Je nutné v tomto ohledu zlepšit i spolupráci města se školami.

Město, kde je autobus po ruce a k doktorovi i do práce či školy blízko

Potřebujete k lékaři, do práce nebo do školy? Vaše nejbližší funkční autobusová zastávka by neměla být dál než 600 metrů (7 minut chůze), a to ať bydlíte v centru města, v Křižatkách, Levíně nebo Zahořanech.

Chceme, aby to každý měl k nejbližší autobusové zastávce blízko a víme, kde zastávky dnes nejvíce chybí (Horizont, Máchovna, západ Počapel, Lucberk v Levíně, východ Zahořan). Každá zastávka musí mít samozřejmě funkční přístřešek.

Chceme více rozvíjet hromadnou dopravu zejména v okrajových částech (Křižatky, Levín, Zahořany) – nejlépe, aby jezdila pravidelně. Pro ty, co preferují vlak, bychom rádi ještě více a lépe propojili dopravu s železnicí včetně parkování u nádraží.

Máme radost, že je v Králově Dvoře nová poliklinika. Zkusíme ji lépe dopravně obsloužit ze všech částí Králova Dvora.

Sníme o městě v přírodě

Nejsou to jen lesy Křivoklátska zabíhající do našeho města ze severu nebo skály Českého krasu na dosah od Křižatek. Přírodní zajímavosti a místa k relaxaci máme doslova za domy. Pojďme toho naplno využít!

Budujme v zástavbě "únikové" cesty do přírody.

Pěstujme vztah dětí k přírodě nejen v rámci školní výuky a spolkové činnosti, ale třeba i spoluprací s mimoškolními vzdělávacími institucemi.

Nejsme příznivci “stromečků s dřevěnou ohrádkou”. Preferujeme zvýšení ploch zeleně ve městě s ohledem na přirozený ráz krajiny, původní druhy a zachování biologické rozmanitosti.

Nedovolme developerům odříznout veřejnost v nově budovaných lokalitách od přístupu do okolní přírody.


Volební leták ke stažení


Kontakt

Informační stránky sdružení nezávislých kandidátů "Nezávislí Králův Dvůr - nezavisli.kraluvdvur.cz" pro volby do zastupitelstva města Králův Dvůr v roce 2018

Autor a správce stránek: Mgr. Pavel Bokr