Skok na navigaci
Nezávislí Králův Dvůr > Rekonstrukce Plzeňská a Jugmannova

Rekonstrukce ulic Plzeňská a Jugmannova 2022-2023

Vážení spoluobčané,

čeká nás náročné období z hlediska dopravy v Králově Dvoře. Středočeský kraj jako správce komunikací II. a III. třídy provede v letech 2022 a 2023 kompletní rekonstrukcí vybraných úseků ulic Plzeňská a Jugnmannova. Město není investorem, a proto jsme akci nemohli ovlivnit podle našich představ. Pokusíme se Vás ale co nejvíce informovat.

Nové informace a přehledy budeme vkládat i na naši facebookovou stránku:
https://www.facebook.com/nezavisliKD/

Pokud nechcete o nic přijít, můžete nás na Facebooku sledovat.

Středočeský kraj jako správce komunikací vyprojektoval a 1. března 2022 zahajuje kompletní opravu ulic Plzeňská a Jungmannova. Tato rekonstrukce naváže na opravu Plzeňské ulice v Berouně, která proběhla před několika lety.

Co se bude rekonstruovat?

Na několik etap bude postupně rekonstruována Plzeňská ulice přibližně od nového kruhového objezdu Na Knížecí až k novému kruhovému objezdu u čerpací stanice Benzina u sídliště v Berouně. Také bude po etapách rekonstruována ulice Jungmannova od Knížecí až do spodní části Zahořan včetně stavby nového mostu u Háje a také nového kruhového objezdu místo křižovatky u Háje.

Uzavírka Plzeňské ulice 1. 3. – 30. 6. 2023

Rekonstrukce ulice Plzeňská bude pokračovat a opět nás čeká uzavírka s objížďkami. Opět jsme se pro vás pokusili co nejvíce zjednodušit, co nás čeká alespoň v osobní dopravě od začátku března:

Související omezení budou i v Berouně: Na sjezdu z dálnice D5 Beroun centrum (exit 18) nepůjde při cestě z Králova Dvora odbočit vlevo, ale řidiči se musí jet otočit na kruhový objezd u vlakového nádraží, tím se snad uleví křižovatce pod dálnicí. V ulici Pod Homolkou ve směru na Králův Dvůr bude jednosměrný provoz. V opačném směru od Zahořan tedy bude nutné odbočit pod traktorkou do ulice Košťálkova a po Třídě Míru se pak dostat na Plzeňskou. Na sídlišti budou také uzavřeny ulice Karla Čapka a Švermova.

Od začátku března se z důvodu rekonstrukce mění i trasy autobusů, které jezdí po Plzeňské ulici. Jde zejména o omezený provoz zastávky U Zámku. Zastávky Na Knížecí, Beroun, sídliště a Beroun, třída Míru budou plně funkční. Trochu jiný režim bude mít ještě linka 637, která jezdí na Hudlice, v obou směrech bude mít provizorní zastávku v Zahořanech U Háje.

DokumentyInformační stránky sdružení nezávislých kandidátů "Nezávislí Králův Dvůr - nezavisli.kraluvdvur.cz" pro volby do zastupitelstva města Králův Dvůr v roce 2018

Autor a správce stránek: Mgr. Pavel Bokr