Skok na navigaci
Nezávislí Králův Dvůr > Nezávislí Králův Dvůr > Co chceme

Co chceme

Chytré město, které investuje do kvalitního vzdělání

Škola má děti připravit na nový, měnící se svět. Nemůžeme určovat obsah výuky, ale chceme více investovat do rozvoje a podpory moderního vzdělávání.

Naše školy je třeba více podporovat, aby učitelé mohli více využívat nové pedagogické přístupy, pomůcky a metody. Myslíme si, že projektová, praktická nebo venkovní výuka jsou správnou cestou.

Je důležité, aby děti škole věřily a cítily se v ní dobře. Zkušenosti ukazují, že školní psycholog nebo sociální pedagog k tomu mohou velmi pomoci.

Připravujeme další rozšíření kapacity škol, aby byl prostor i pro vybavené specializované učebny, ve kterých děti budou moct maximálně rozvíjet své zájmy a nadání.

Současně je třeba podporovat širší spektrum mimoškolních aktivit, a to nejen v oblastech sportu.

Sníme o dětech, které jsou samostatné a tráví čas venku

Jsme město, které je stále schopné si udržet venkovský charakter a využít svojí polohy. Pojďme udělat dětem takové zázemí, aby v Králově Dvoře bezpečně prožily aktivní dětství na čerstvém vzduchu a naučily se samostatnosti.

Realizujme tyto sny například chráněným parkováním pro kola a koloběžky přímo ve školách. Stále je třeba obnovovat nebo vytvářet volně přístupná sportoviště a hřiště v každé městské části, aby děti nemusely přecházet frekventované komunikace.

Na náš popud již vznikla sportoviště na Křižatkách a v Zahořanech, děláme hřiště v Levíně. Pojďme zpřístupnit i další hřiště a na vhodných místech postavme například jednoduchý koš na streetball.

Město, kde je normální a bezpečné chodit pěšky nebo jezdit na kole

Proč nenechat auto doma, když víte, že všude dojdete pešky nebo dojedete na kole? A co děti? Proč by nemohly jezdit na kole bezpečněji? Víme, že to ještě něco potřebuje a rádi tomu pomůžeme.

Budeme pokračovat v budování a opravách chodníků ve všech městských částech.

Cyklisté uvítají propojení městských částí cyklostezkami. Rozvoj této formy dopravy je třeba podpořit uzamykatelnými stojany na veřejných místech a rozšířením sítě elektrokol i do okrajových částí města.

Pro nové chodníky a cyklostezky musíme hledat alternativní trasy mimo frekventované komunikace, což jistě ocení i řidiči. Tam, kde to nepůjde, můžeme zvýšit bezpečnost dopravními opatřeními.

Město, kde je autobus po ruce a k doktorovi i do práce či školy blízko

Potřebujete k lékaři, do práce nebo do školy? Vaše nejbližší funkční autobusová zastávka by neměla být dál než 600 metrů, a to ať bydlíte v centru města nebo v okrajových částech.

Prosadili jsme vybudování nových autobusových zastávek v Zahořanech u budoucího kruhového objezdu a na Křižatkách a rozhodně nekončíme. Je třeba, aby to každý měl k nejbližší autobusové zastávce blízko a víme, kde zastávky dnes nejvíce chybí (Horizont, Máchovna, západ Počapel, Lucberk v Levíně).

Sníme o tom, že se veřejná doprava stane skutečnou alternativou té individuální. Je prima, že se na jednu jízdenku dostaneme až do Prahy a spoje navazují. Chtělo by to ale častější autobusy i z okrajových částí města. Zpracovali jsme vlastní vizi nových linek i zastávek MHD a chceme tuto dopravu dále rozvíjet.

Sníme o městě v přírodě

Nejsou to jen lesy Křivoklátska zabíhající do našeho města ze severu nebo skály Českého krasu na dosah od Křižatek. Přírodní zajímavosti a místa k relaxaci máme doslova za domy. Využijme toho!

Budujeme v zástavbě "únikové" cesty do přírody a nedovolíme developerům odříznout veřejnost od přístupu do okolní krajiny.

Pěstujme vztah dětí k naší přírodě nejen v rámci školní výuky a spolkové činnosti, ale třeba i spoluprací s mimoškolními vzdělávacími institucemi.

Preferujeme zvýšení ploch zeleně ve městě. Pojďme udělat kompromis mezi ekologií a bezpečností – kolem křižovatek, silnic a chodníků se sekat prostě musí. Jinde můžeme sekat méně často.

Město, které se stará o své seniory a podporuje spolkovou činnost

S ohledem na rozvoj města v posledních letech, kdy se počet obyvatel Králova Dvora zdvojnásobil, se jedná o velkou výzvu.

Spolky a oddíly jsou ideální pro spojování lidí napříč generacemi i pro zdomácnění nových sousedů. Budeme proto dále rozvíjet a podporovat projekty a další aktivity propojující různé generace.

Brzy přivítáme klienty do nového sociálního domu pro seniory, kromě toho chceme vybudovat další byty, a to rekonstrukcí stávajícího domova pro seniory.

Máme tady mnoho sociálně znevýhodněných občanů, víme o tom a budeme se tím zabývat.Informační stránky sdružení nezávislých kandidátů "Nezávislí Králův Dvůr - nezavisli.kraluvdvur.cz" pro volby do zastupitelstva města Králův Dvůr v roce 2018

Autor a správce stránek: Mgr. Pavel Bokr