Skok na navigaci
Nezávislí Králův Dvůr > Archiv - Volby 2014 > Přehled činnosti
Upozornění
Nacházíte se v archivní části stránek věnované komunálním volbám
v roce 2014. Obsah této stránky nemusí být dnes již aktuální.

Mgr. Pavel Bokr: činnost v období 2010 - 2014
V této části stránek je prezentována dosavadní činnost lídra nezávislých
Mgr. Pavla Bokra, nezávislého zastupitele za volební období 2010 - 2014

"Nechť se ctěný volič rozhodne pro moji případnou podporu
nikoliv podle slibů, ale podle mé dosavadní činnosti či názorů."

Mgr. Pavel Bokr - přehled činnosti 2010-2014

Slibovat už umím z roku 2010, kdy jsem kandidoval poprvé, a opakovat to nehodlám. Mnohem cennější informace, nežli opsané sliby, jistě poskytne prezentace mé práce za poslední čtyři roky, co jsem nezávislý, nekoaliční - opoziční člen zastupitelstva.

Dnes už také vím, že nejdůležitější je, jak se konkrétně vyjádřím a zachovám k jednotlivým projednávaným návrhům a záměrům. Zde nepomohou sliby, ale rozum.

Já sám bych ani nehlasoval pro realizaci slibu, pokud by se tak mělo stát nevhodným způsobem. Například sliby o zeleni ve městě znějí lákavě, ale výsadbu bránící příjezdu cisteren k požární nádrži jsem nepodpořil. Dále bych například rád schvaloval finanční podporu pro sportování dětí a mládeže, ale bohužel stále není (ani přes můj návrh) v rámci grantů řádně oddělena podpora pro děti a mládež.

Přes celou řadu výhrad a i přesto, jak ke mně bylo přistupováno, musím jako občan poděkovat vedení města a především jeho starostovi Petrovi Vychodilovi za vysoké pracovní nasazení. Neznamená to, že má stávající vedení města moji plnou podporu, ale třeba pan starosta si opravdu pro město "máknul" (nejen s intrikami) a zajistil i finance, byť já osobně mám výhrady k určitým prioritám a provedení některých akcí.

Byl jsem aktivní, nebyl jsem ovce

V rámci zastupitelstva jsem se stále snažil být aktivní. Zajímá mě, co ve městě je, jaké záměry se chystají, v jakém pořadí, jak mají být konkrétně provedeny i jaká bude další budoucnost a rozvoj města.

Účastnil jsem se snad všech veřejných jednání zastupitelstva a studoval jsem dodané poklady. O věcech jsem se vždy snažil přemýšlet. Co jsem nevěděl, na to jsem se zeptal. K většině bodů jsem veřejně říkal své názory i argumenty.

Vždy jsem chtěl vědět, o čem se jedná, i co se navrhuje. Při hlasování mě zajímá přesná formulace usnesení - jedná se o právní text a jeho znění je rozhodující. Když se mně něco nelíbilo, tak jsem se pokoušel navrhovat a předkládat jiný způsob řešení nebo přímo jiné usnesení.

V osobním životě si dávám pozor, co podepíši, a jako zastupitel jsem se snažil dávat pozor, co mám schválit.

Odlišný pohled na prirority

Některé priority jsem vnímal jinak než další zastupitelé. Zcela upřímně u koupě zámku jsem se zdržel hlasování. Měl jsem obavy, jak do budoucna město zatíží, když jeho poloha a protnutí parku dálnicí nejsou zrovna příhodné a kdy již město splácí úvěr za sportovní halu - další věc, kterou mělo původní vedení města lépe zvažovat. K takovým "mega" projektům se stavím osobně velmi opatrně, zvláště když vím, že obyvatele mnohem více než zámek a jeho okolí trápí jiné neřešené problémy, na které se zatím nedostává.

Přehled konkrétních aktivit / témat

Volební plakát k tisku

Volební leták k tisku

Kontakt

Informační stránky sdružení nezávislých kandidátů "Nezávislí Králův Dvůr - nezavisli.kraluvdvur.cz" pro volby do zastupitelstva města Králův Dvůr v roce 2014

Jsme skutečně nezávislý subjekt a to i na stávajícím vedení města, se kterým se vždy shodujeme a vidíme věci, kterým by se mělo věnovat ještě více pozornosti. Doménu kraluvdvur.cz, na které jsou tyto stránky provozovány, vlastní Mgr. Pavel Bokr jako lídr kandidátky nezávislých nikoliv Město Králův Dvůr, teré o tuto doménu zcela evidentně nemělo zájem. Viz. CZ.NIC: kraluvdvur.cz

Autor a správce stránek: Mgr. Pavel Bokr