Skok na navigaci
Nezávislí Králův Dvůr > Archiv - Volby 2014 > Činnost pro Zahořany > Obnova sportovního hřiště, dětská hřiště
Upozornění
Nacházíte se v archivní části stránek věnované komunálním volbám
v roce 2014. Obsah této stránky nemusí být dnes již aktuální.

Obnova sportovního hřiště a rozšíření dětských hřišť

Prosazoval jsem obnovu sportovního hřiště v Zahořanech, aby na něm bylo možné hrát například míčové hry alespoň tak, jako v původní podobě.

Stávající dětské hřiště jsem navrhoval se přesunout na vhodnější místo v západní části Zahořan pokud možno nad hlavní silnici, aby bylo bezpečně dostupné z většiny zástavby. Současně jsem ale navrhoval vybudovat další dětské hřiště i ve východní části Zahořan (a to i když je hřiště u Horizontu, protože to je až za nepřehlednou silnicí).

Nesouhlasil jsem s výsadbou zeleně v prostoru hřiště – vysazení stromu v prostoru původní hrací plochy sportovního hřiště (případně na jejím okraji) by zkomplikovalo možnost obnovy sportovního hřiště.

U sportovního hřiště, kolem kterého byl plánován chodník s lávkou, jsem také navrhoval a požadoval posun chodníku i plánované lávky přes Dibeřský potok tak, aby chodci chodili až za ochranným oplocením hřiště a nebyly ohrožování hrou na hřišti.

Požadavek na obnovu sportovního hřiště v Zahořanech

V roce 2011 jsem ústně jednal se starostou města o případném podání návrhu na obnovu sportovního hřiště v Zahořanech pro zahrnutí do rozpočtu na rok 2012. Pan starosta mi podání tohoto návrhu nedoporučil, se zdůvodněním, že směřuje proti občanům Zahořan s tím, že právě stávající dětské hřiště po městě vyžadovaly rodiče dětí ze Zahořan. Návrh na obnovu sportovního hřiště jsem v této době nepodával, protože jsem nechtěl činit kroky proti místním občanům, kteří si dle slov starosty toto dětské hřiště přáli.

Následně jsem zjišťoval, zda-li je o sportovní hřiště opravdu stále zájem (což také pan starosta zpochybňoval). Zájem o sportovní hřiště se mi potvrdil a proto jsem v roce 2012 podal návrh na obnovu sportovního hřiště spolu s přesunem atrakcí pro menší děti na jiné vhodné místo v západní části Zahořan a na vybudování ještě dalšího dětského hřiště ve východní části Zahořany tak, aby v každé části Zahořan (západní i východní) bylo hřiště pro malé děti.

Můj návrh se projednával na veřejném jednání zastupitelstva dne 15.11.2012. Podpořen nebyl s tím, že město dává přednost budování centrálních sportovišť, že není možné mít v každé městské části sportoviště, že je nehoráznost nové dětské hřiště někam stěhovat, že jsem si zájem o hřiště sám vymyslel, a že o hřiště nebude zájem (že přece nechceme přesunout nové hřiště kvůli osmi lidem který tam půjdou když půjdou z piva tak si půjdou zahrát jednou v týdnu). Dále bylo zpochybňováno, kdo by za sportoviště odpovídal.

Výsadba zeleně omezující případnou obnovu sportovního hřiště

Na veřejné jednání zastupitelstva 15.11.2012 byl v podkladech zastupitelům předložen návrh výsadby zeleně – revitalizace významné sídelní zeleně v intravilánu města. S tímto jsem shledal omezení možnosti obnovy sportovního hřiště v Zahořanech v souvislosti s navrhovanou polohou sázení nových stromů – jeden strom dokonce vychází do okrajové části původní hrací plochy. Ještě na veřejném jednání zastupitelstva 15.11.2012 jsem na toto ústně upozornil a dne 20.11.2012 jsem sepsal a následně podal i písemné upozornění.Vytyčil jsem si, kde by se měl nacházet strom u kterého jsem měl obavy,
že by bránil v užívání obnoveného sportovního hřiště

Můj komplexnější návrh řešení prostoru u hřiště

V rámci řešení přístupu ke hřišti, kdy jsem řešil i problematiku sousední vodní nádrže jako zdroje požární vody, jsem navrhoval komplexnější řešení v této lokalitě. Tento můj komplexnější návrh je popsán na stránce Příjezd ke hřišti a zdroji požární vody.

Volební plakát k tisku

Volební leták k tisku

Kontakt

Informační stránky sdružení nezávislých kandidátů "Nezávislí Králův Dvůr - nezavisli.kraluvdvur.cz" pro volby do zastupitelstva města Králův Dvůr v roce 2014

Jsme skutečně nezávislý subjekt a to i na stávajícím vedení města, se kterým se vždy shodujeme a vidíme věci, kterým by se mělo věnovat ještě více pozornosti. Doménu kraluvdvur.cz, na které jsou tyto stránky provozovány, vlastní Mgr. Pavel Bokr jako lídr kandidátky nezávislých nikoliv Město Králův Dvůr, teré o tuto doménu zcela evidentně nemělo zájem. Viz. CZ.NIC: kraluvdvur.cz

Autor a správce stránek: Mgr. Pavel Bokr